Dy vëllezër nga Berati kanë rënë sot në prangat e policës, pasi ishin autor të shumë vjedhjeve në qytet.  Vëllezërit me iniciale  A.H., 49 vjeç dhe F.H., 45 vjeç të dy banues në lagjen “Jani Vruho”, u kapën në flagrancë duke tentuar të vjedhin një banesë. Pas hetimeve dhe verifikimeve të kryera u konstatua se […]

Vranë një 20-vjeçar në Volfsburg të Gjermanisë, arrestohen dy shqiptarët në Spanjë

6 minuta më parë

Zbulohet pse United nuk arriti marrëveshjen me Pochettinon

9 minuta më parë

Përfshihet nga flakët kabina elektrike në Gjirokastër, rrezikohet godina e Pallatit të Sportit

9 minuta më parë

“Ishte e paralajmëruar” Ekzekutimi i Pashko Ujkës, ish-drejtori i Policisë bën deklaratën e fortë

17 minuta më parë

Kush e përçau Partinë Demokratike?

6 ditë më parë

Intervista e Berishës për VOA-n: Kuvendi ka të drejtë të shkarkojë Bashën

Në Shqipëri, ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

Ilmi Hoxha: Klosi po vuan për ujë, rrugë e kanale, duhet vëmendja e qeverisë

1 javë më parë

Vetëm 12 vjeç, në luftë për jetën. Nëna: Ka bërë 9 operacione, na ndihmoni

2 javë më parë
20 minuta më parë

Ashpërsimi i masave në Kosovë, Kurti: I përgjigjen situatës pandemike

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është shprehur se masat e reja anti-covid i përgjigjen situatës pandemike në vend, por edhe nevojës për të qenë të kujdesshëm ndaj virusit i cili me disa variante të tij vazhdon të jetë prezent. “Mbledhjen e mbrëmshme të Qeverisë, të 46-tën, e zhvilluam në mënyrë elektronike. Si vendim të parë, […]

Ndalimi i ministrave të Kosovës për të vizituar Preshevën, BE reagon ndaj Serbisë

2 orë më parë

Emërohet komandanti i ri i Forcës së Sigurisë së Kosovës

11 orë më parë

Arbana i çon mesazh Borës

1 orë më parë

‘Jo 6 vite, po 60 të kalojnë’, u bë shkak i sherrit mes Antonelës dhe Arjolës, reagon Atdheu

1 orë më parë

Do të trazohen ujërat, Big Mama pjesë e Big Brother?

1 orë më parë

Donaldi dhe Beatrix shijojnë darkën romantike, puthje pafund

2 orë më parë

Mevlani tha se nuk është vëllai i tij, reagon Artani: Pranoj të tërhiqem

2 orë më parë

Disa ide për të shijuar në maksimum sezonin e dimrit në shtëpinë tuaj

Midis pandemisë, ditëve më të shkurtra dhe motit të ftohtë (të paktën në disa pjesë të vendit), shanset janë që të keni regjistruar më shumë orë brenda shtëpisë tuaj në muajt e fundit sesa keni menduar ndonjëherë. Por vetëm për shkak se ndiheni pak më të kufizuar se zakonisht, kjo nuk do të thotë se […]

14 orë më parë

Në këtë qytet të humbur gjenden eshtrat e Babagjyshit të Krishtlindjeve

Një qytet i braktisur në mes të natyrës që ruan një sekret të bukur: varrin e Babagjyshit të Krishtlindjeve. Në Newtown Jerpoint, jo shumë larg nga Thomastown, në Kilkenny në Irlandë, gjenden rrënojat e Kishës së Shën Nikollës, që i përket shekujve të XII dhe XIII. Sipas një legjende, këtu gjendet varri i Babagjyshit të […]

21 orë më parë

Skandali me blerjet online, 63% e produkteve rrezikojnë jetën e blerësve

2 ditë më parë

Një grup shërbimesh emergjente, mbikëqyrës të konsumatorëve dhe grupe sigurie duan që qeveria t’i bëjë shitësit në internet më të përgjegjshëm për shitjen e artikujve të rrezikshëm. Tregjet online janë një “vatër” për pajisjet elektronike të rrezikshme, të tilla si tharëse flokësh dhe rregullues me rrezik goditjeje elektrike dhe lodra të rrezikshme, thotë ai. Grupi […]