Aksidenti në Pogradec, pasagjerja dërgohet në spital (Detaje)

2 muaj më parë

Detaje të reja kanë dal nga aksidenti që ndodhi mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Pogradec-Lin, në afërsi të fshatit Piskupat.

Mësohet se në aksident është përfshirë mjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin P. C., 60 vjeç, me mjetin tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin A. M. 36 vjeç.

Për pasojë është dëmtuar shtetasja B. C., pasagjere në mjetin tip “Opel”, e cila u dërgua në Spitalin e Pogradecit dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Me drejtuesit e mjeteve po kryen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Të ngjashme