Belgjika e Kroacia kërkojnë vendet e para në grup, Franca fitoren e parë, ja sfidat e  sotme të Nations League

1 javë më parë

Përballja mes Skocisë dhe Ukrainës hapi siparin e ndeshjeve të fundit të Nations League, teksa kjo sfidë shkoi në favor të skocezëve të cilët fituan me shifrat 3-0.

Edhe dita e sotme e Nations League ka rezervuar sfida interesante, teksa kombëtare “big” do të zbresin në fushën e lojës.

Belgjika përballë Uellsit do të kërkojë fitoren për vendin e parë në grupin 4 të Ligës A, duke shpresuar tek humbja e Holandës ndaj Polonisë.

Edhe Croacia ndaj Danimarkës synon 3 pikët për t’u renditur të parët në grupin 1 të Ligës A, ndërsa Franca kërkon fitoren e parë në këtë grup përballë Austrisë.

Edhe Liga C dhe D do të luajë disa duele që priten të jenë të luftuara.

Ja të gjitha sfidat e ditës së sotme:

Të ngjashme