Champions League, 11 skuadrat që ‘prenë biletat’ për në fazën tjetër

6 ditë më parë

Të mërkurën në mbrëmje u mbyllën ndeshjet e raundit të 5 të fazës së grupeve të Champions League. E ndërsa ka mbetur nga një takim për secilën skuadër, 11 prej tyre tashmë e kanë siguruar fazën e 1/16-ave të kompeticionit më të rëndësishëm për klube.

Skuadrat që do shkojnë në sistemin me eliminim janë Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Paris Saint-Germain, Bayern Munich, Inter, Juventus, Ajax, Sporting Lisbone dhe Real Madrid.

Ndërsa do të jenë takimet e raundit të 6 në grupe që do të përcaktojnë edhe 5 ekipet e tjera që do u bashkohen 11 skuadrave të kualifikuara për fazën tjetër, pasi të hidhet shorti do të vazhdojnë të përballen me sistemin e eliminimit.

Rikujtojmë se ekipet që do të renditen në vendet e treta të grupeve të tyre do të kalojnë në turin tjetër të Europa League, për të vazhduar garën atje./K.T/Gijotina.com

Të ngjashme