Dosja “Babale”, Salianji: Do të jem në çdo seancë gjyqësore

1 muaj më parë

Deputeti i Partisë Demokratike ka treguar se do të jetë në seancën gjyqësore që pritet të zhvillohet nesër. I pranishëm në një takim me strukturat e selisë blu në Korçë për protestën e 7 korriku, Salianji ka folur edhe për përballjen në gjyq.

“Nesër unë do jem aty, do jem i pranishëm në seancë ashtu siç kam bërë çdo herë tjetër. Drejtësia në këtë vend është e penguar, e vonuar, nuk hetohen, s’ka përballje por ka akuza ndaj gazetarëve dhe njerëzve që denoncojnë. Unë nesër do jem aty por tani fokusi është te protesta, organizimi i qytetarëve. Shumica e grupit parlamentar ka shprehur qëndrimin se do jetë pjesë e protestës. Alibeaj dhe Bardhi kanë qëndrimet e veta, varet se ku e vendos objektivin dhe fokusin, secili ka arsye për të protestuar kundër Ramës. Qëndrimet e mia janë publike,”- u shpreh ai.

Të ngjashme