E fundit/ Hidhet nga kati i dytë i maternitetit nëna bashkë me fëmijën e porsalindur

1 muaj më parë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një maternitet në Sarandë.

Bëhet e ditur se është  hedhur nga kati i dytë i maternitetit nëna bashkë me fëmijën e porsalindur. Bëhet fjalë për 35-vjeçaren, Mandolina Jashari nga Durrësi, e cila është hedhur me fëmijën e saj një ditësh.

35-vjeçarja është transportuar urgjencën e spitalit ku edhe po merr ndihmën e parë. Sipas informacioneve paraprake nëna së bashku me fëmijën ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

Dyshohet se arsyet që kanë çuar 35-vjeçaren të ndërmarrë aktin e rëndë është për shkaqe depresioni. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Të ngjashme