Kërcet arma në Athinë, vriten dy shqiptarë

1 muaj më parë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Athinë. Mësohet se një shqiptar ka nxjerrë papritur armën dhe ka qëlluar një tjetër, të cilin në fund e ka vrarë.

Protothema shkruan se më pas, autori i sulmit ka zbritur nga makina e tij dhe duke tentuar të arratiset, ka vjedhur një automjet të markës Yaris dhe është nisur drejt Agioi Anargyrou.

Me të mbërritur atje, ai u drejtua në një pikë karburanti në këmbë dhe u përplas me oficerët e policisë të cilët i qëlloi. Policia iu përgjigj të shtënave dhe në fund burri ra i vdekur.

 

 

Të ngjashme