Kriset miqësia mes Lorit dhe Ilirit? Blogerja tregon pse e zëvendësoi me Kledi Kadiun (FOTO)

7 ditë më parë

Fituesi i “Big Brother Vip”, Ilir Shaqiri duket se ka pasur një krisje të marrëdhënieve me Lori Hoxhës, pasi është larguar drejt një tjetër spektakli tjetër kërcimi.

Ndërkohë, Lori ka vendosur që në krye të jurisë së Dancing Ëith The Stars të vendosë balerinin e njohur, Kledi Kadiu.

Ajo e ka konfirmuar përmes një postimi në Instastory, ku ka falenderuar Kledin që pranoi ftesën e saj. Lori ka treguar edhe mënyrën se si është njohur me balerinin dhe që ishte pikërisht babai i saj, Dritan Hoxha që i ka prezantuar para shumë vitesh.

I kam dhënë dorën për herë të parë Kiedit në moshën 13-vjeçare kur im atë “detyronte” mua dhe @sarahoxhaaa të udhëtonim çdo ditë pas shkolle për tu ushtruar te akademia e tij e baletit në Romë. Në fjalët e tij, Kledi ishte balerini më i mirë shqiptar dhe ne nuk mund të shkonim diku tjetër. Kledi nuk vinte shpesh aty, por një nga kujtimet e mia të para me të ka qenë pikërisht në një nga studiot e baletit teksa unë dhe dhjetëra vajza e djem përgatiteshim për shfaqje. Ai erdhi për të parë a do e nderonim dhe unë nuk ja hiqja syte që të kuptoja a do më njihte kur të na kryqëzohej shikimi. Si çdo balerine aty (por ndoshta pak dhe prej dëshirës për protagonizëm që më karakterizonte në adoleshencë) doja të bija në sy të “balerini i famshmi Mediaset”. Në të gjithë madhështinë e tij me modestinë më të madhe ai nuk ngurroi të më jepte atë që për çdo balerinë është esenciale: të dali e para.

Sot, 16 vite më vone suksesi i Kledit nuk ka ndryshuar megjithatë rrethana jonë nuk është më e njëjtë. Unë nuk kërcej më (jo prej dëshirës por stafi i @dwts.albania nuk më do për ogur të mirë në premierën e tij) dhe ai nuk është këtu për të më gjykuar mua. Ai pranoi ftesën time dhe të Sara Hoxhës për të na u bashkuar në një tjetër shfaqje; atë që unë ngulmoja që pas fitores time në 2014 ta kisha pjesë të Top Channel dhe që Sara po e sjellë në jetë me një skuadër fituesish si ne skenë ashtu edhe në prapaskenë”.

Nga ana tjetër, ajo ka hequr nga ndjekësit e Instagramit Ilirin dhe e kundërta. Kështu është konfirmuar që mes tyre ka pasur një konflikt vërtetë seriozë.

 

Të ngjashme