Napoli nuk i del inati me Hysajn, i vendos gjobën e frikshme

6 ditë më parë

Klubi t të Napolit duket se ende nuk i ka dalë e keqja me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili u largua gjatë merkatos së verës në drejtim të Lazios.

Ata i kanë vendosur lojtarit ‘Kuqezi’ një gjobë 40 mijë eurosh për një ngjarje të ndodhur para 2 vitesh.

“Bordi i Arbitrazhit të parashikuar nga Marrëveshja Kolektive LNPA/AIC/FIGC urdhëroi gjobën prej 40,000,00 € ndaj lojtarit Elseid Hysaj, duke njohur kështu legjitimitetin e tërheqjes së urdhëruar nga klubi dhe si pasojë shkeljen e kontratës nga lojtari, i cili nuk e respektoi direktivën e lëshuar nga klubi”,- thuhet në njoftimin e  klubit të Napolit

Rreth dy vite më parë skuadra e ‘të kaltërve’ fituan ndaj Salzburgut në Champions League, ndërsa të nesërmen skuadra duhej të grumbullohej për stërvitje, mirëpo një pjesë e lojtarëve përfshirë edhe Hysajn e shkelën këtë urdhër.

Klubi i ndëshkoi këta lojtarë me gjobë, e cila deri në momentet e largimit të tyre nuk ishin ekzekutuar, por tashmë Napoli ka vendosur që ta çojë deri në fund këtë dënim./K.T/Gijotina.com  

Të ngjashme