Shpërthim i fuqishëm në qendrën tregtare, dyshohet për persona të bllokuar nën rrënoja

2 muaj më parë

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot kryeqytetin e Armenisë, Jerevanin. Siç raportohet shpërthimi është regjistruar në një qendër tregtare.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se kanë mbetur të paktën 3 të vdekur.

Mediat e huaja shkruajnë se kanë mbetur ende persona të bllokuar nga flaka dhe nën rrënoja.

Agjencia e lajmeve Interfax citoi shërbimin e urgjencës të Armenisë te cila kanë deklaruar se shpërthimi ndodhi në një dyqan në tregun Surmalu ku shiteshin fishekzjarre.

Tregu është rreth dy kilometra (1.2 milje) në jug të qendrës së Jerevanit.

 

Të ngjashme