Turistja australiane lëndohet te “Gjiri i Filikurit”, transportohet drejt spitalit

2 muaj më parë

Një ngjarje ka ndodhur në vendin e quajtur “Gjiri i Filikurit”. Mësohet se një shtetases australiane e identifikuar si K. S., 22 vjeçe, ishte dëmtuar aksidentalisht në plazhin ku ishte duke pushuar.

Shërbimet e Policisë Kufitare Himarë kanë kaluar menjëherë dhe kanë bërë të mundur dhënien e parë të ndihmës mjekësore si dhe transportin e shtetases australiane në Portin e Himarës dhe më pas me autoambulancë për në spitalin e Himarës.

Bëhet e ditur se 22-vjeçarja aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarje.

Të ngjashme