Europa League, këta janë shqiptarët që pritet të zbresin në fushë sot  

6 ditë më parë

Ditën e sotme do të luhen ndeshjet e raundit të 5 të fazës së grupeve në Europa League dhe në to pritet të zbresin edhe lojtarë shqiptarë.

Celtic i Albian Ajetit do të ndeshet sot në orën 18:45 me skuadrën gjermane të Bayer Leverkusen, ndërsa lojtari shqiptar pritet të luajë që nga minuta e parë.

Ferencvarosi i Myrto Uzunit do të përballet në orën 18:45 me ekipin e Betis, ndërsa sulmuesi i Kombëtares shqiptare është kthyer në faktor kryesor te ekipi hungarez, ndërsa dhe sot pritet të jetë pjesë e formacionit.

Lazio do të ndeshet në transfertë me ekipin e Lokomotiv Moscow në orën 18:45, ndërsa ende nuk dihet nëse Thomas Strakosha, Elseid Hysaj dhe Vedat Muriqi do të luajnë në këtë sfidë.

Lyon i Xherdan Shaqirit do të përballet mbrëmjen e sotme në orën 21:00 me skuadrën e Brondy dhe lojtari shqiptar që u bashkua me francezët në merkaton e kësaj vere është kthyer në titullar të padiskutueshëm tashmë.

Ndeshje tjetër që pritet të zgjojë interes është edhe ajo midis Leicester dhe Legias, ku aktivizohet dhe talenti i përfaqësueses U-21, Ernest Muçi. Muçi ka pasur një ecuri shumë pozitive te ekipi polak që prej transferimit, ndërsa dhe sot pritet të luajë në rolin e titullarit./K.T/Gijotina.com

Të ngjashme