Europa League, luhen sot këto 15 ndeshje

6 ditë më parë

Pas mbylljes së raundit të 5 të fazës së grupeve të Champions League, sot është radha e rikthimit të takimeve për Europa League.

Plot 30 skuadra do të zbresin sot në fushën e blertë për të mbyllur këtë raundin e parafundit të kësaj faze.

Ndeshjet janë të ndara në dy fashë orare nga të cilat 8 takime do të luhen në orën 18:45, ndërsa 7 ndeshjet e tjera janë planifikuar që të nisin në orën 21:00 të mbrëmjes.

Teksa dje u luajt takimi i parë i Europa League për këtë fazë ajo midis Spartak Moskow dhe Napoli, të cilët italianët e humbën me shifrat 1-2.

Të gjitha ndeshjet që do të luhen sot:/K.T/Gijotina.com

Të ngjashme