Man.City ‘përmbys’ kundër PSG, Leipzig, Sporting dhe Real Madrid e mbyllin mbrëmjen me fitore

6 ditë më parë

Kanë përfunduar takimet e kësaj mbrëmje në fazën e grupeve të UEFA Champions League, ku skuadrat ‘big’ që shorteu vuri përballë njëra tjetrës dhuruan spektakël.

Leipzig arriti të dominojë Clumb bruge, duke shënuar katër gola që ne pjesën e parë të takimit, ndërsa në të dytën austriakët menduan të administronin rezulatatin, duke u mjaftaur me një gol në fundin e takimit, me rezultatin final që përfundoi në 5-0.

Real Madrid arriti të bindë këtë mbrëmje kundër Sherif Tiraspol. Mbrëmja për madrilenët ishte e vështirë në fillimin e ndeshjes, ku duhej të prisnin deri në minutën e 30’ për të zhbllokuar rezultatin me Alaban, për tu ndjekur nga goli i Toni Kros dhe ai i Benzema në fillimin e pjesës së dytë.

Kujtojmë që francezi ishte pikëpyetja e këtij takimi, pasi gjyqi që u krye këtë paradite në emër të Benzema, vuri në dyshim pjesmarrjen e tij, por ai u kthye për të shkëlqyer me Real Madrid edhe këtë mbrëmje.

Një mbrëmje për tu harruar ishte për gjermanët e Borusia Dortmund, ku u mposhtën nga Sportingu me rezultatin 3-1, ku gjermanët edhe pse me karton të kuq, arritën të tundin rrjeten kundërshtare të paktën një herë këtë mbrëmje.

E gjithë vëmendja ishte në Ettihad Stadium, ku Manchester City u përball me PSG, me takimin që përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të skuadrës së Guardiolës.

PSG arriti të zhbllokojë e para këtë takim, falë golit të Mbappe në minutën e 50’, por do të ishin Sterling dhe Gabriel Jesus për Manchester Cityn që do të përmbysnin gjithçka, duke siguruar në këtë mënyrë kreun e grupit në Champions League.

Të ngjashme