Sa vlen puna në Shqipëri? Me 19 minuta blen një bukë, me 500 orë, 1 metër katror banesë
Ndonjëherë ndodh të zgjohemi në mëngjes dhe të pyesim veten përse punojmë. Përse duhet të ngrihemi çdo mëngjes nga krevati ...
Ndonjëherë ndodh të zgjohemi në mëngjes dhe të pyesim veten përse punojmë. Përse duhet të ngrihemi çdo mëngjes nga krevati ...
Buka është një produkt që nuk është zhdukur nga tryezën tonë si ajo e shoqëron më ushqim SHBA. Të grekët ...
Buka e thekur është pjesë e pandashme e një mëngjesi të shijshëm dhe të shëndetshëm. Ajo shijon shumë nëse lyhet ...
Çmimet e produkteve ushqimore, përfshirë edhe atyre më bazike janë rritur së fundmi në vend. Për këtë qytetarë të shumtë ...
Në shtator indeksi i çmimeve të konsumit në grupin “Bukë dhe Drithëra” u rrit me 4.3 për qind në raport ...
Çdo ditë mësojmë forma të reja të mënyrës së si të ruajmë ushqimin, gatuajmë apo përdorim produkte të ndryshme. Surprizat ...
Shtrenjtimi i miellit si pasojë e mungesës të importove nga jashtë, ishte shkaku që çmimi i bukës në vendin tonë, ...
Pas shtrenjtimit të çmimit të miellit e bukës, Autoriteti i Konkurrencës ka nisur inspektimet në terren nëpër furra dhe kompani ...
Prej 2 javësh disa furra në vend kanë rritur çmimin e bukës me 10 lekë, duke e çuar në 80 ...
Rritja e çmimit të bukës është reflektuar në disa furra në kryeqytet. Nga 80 lekë, një bukë masive kushton 100 ...
© 2022 Gijotina Dev By Techzero1.com